TRIXIE (Bellatrix z Jihlaveckeho Udoli)

dsc 3944 20160524 1762183882Wesoła, pełna energii, dynamiczna, o wielkim, włochatym sercu pełnym miłości i ciepła. Marzycielka, która uwielbia poznawać świat. Jej usposobienie jest bardzo łagodne. Trixie jest bardzo empatyczna i emocjonalna. Jej ulubioną aktywnością fizyczną jest łapanie piłeczki w locie. W ogóle piłeczka jest dobra na wszystkie psie smutki - na ugryzienie prze osę, na jazdę samochodem, za którą nie przepada.
Uwielbia długie, górskie spacery po lasach i łąkach
 Trixie w wolnych chwilach przyjaźni się z yorkshirem – Rockim, z którym wspólnie biegają za kotami. Tak między nami – byłaby psem bez wad, gdyby nie nauki 11 letniego Rockiego, starego psiego wyjadacza o manierach pozostawiających wiele do życzenia. I tak co uchodziło 3 kilogramom psa jest trudne do zaakceptowania w przypadku 33 kilogramów psa, czy też suki jak kto woli. W domu chciałaby być kanapowcem, z powabem skakać po fotelach i szczekać z byle powodu na wszystko co się rusza, lub nie rusza, lecz stwarza zagrożenie życia. Jest typowym domatorem ze skłonnościami do otwierania kosza i urządzania sobie z niego szwedzkiego stołu.. Jest złodziejem doskonałym, pełnym wyczucia chwili. Kradnie wszystko co nadaje się do spożycia, ma na swoim koncie wiele kostek masła, kanapek przygotowywanych do szkoły i ciast pieczonych na specjalne okazje.
W momencie wyjścia na spacer zmienia się z lwa salonowego w łowce przygód. Biega, skacze, cieszy się życiem i czasem zapomina, że ma właściciela. Zawsze kiedy się zapomni za bardzo i oddali za daleko zostaje konkretnie upomniana przez swoją starszą koleżankę Chilli.
Trixie czy też Triszard jest rozmrażaczem serc, do każdego napotkanego człowieka podchodzi wykonując węży taniec. To taki ruch, kiedy ogon przejmuje kontrolę nad całym ciałem i merda nawet głowa i uszy :), nie wspominając o sercu :)

Razem z Trixi w roku 2016 ukończyłam kurs dogoterapii. 15.07.2016 Trixi zdała pomyślenie egzamin na psa terapeutę.

Trixi od 2016 roku mieszka z rodziną mojej córki i jako jedyny pies w domu korzysta ze wszystkich przywilejów w tego płynących :)

Trixi ze względów zdrowotnych jest poza hodowlą.

 

wyszkolenie: certyfikat psa terapeuty

zdrowie: HD A

wystawy: 4 x ocena doskonała