CHILLI (A’Costa Rica Królewska Kraina)

Jest takim Prezesem w spódnicy a może raczej w obfitej szacie i jak wiadomo Prezes jest tylko jeden. Ma doskonałe zdolności przywódcze – co sobie zamierzy – to bez względu na okoliczności postanawia osiągnąć.  Zadaniem przewodnika w jej wypadku jest przewidywanie, prognozowanie i zapobieganie czyli jednym słowem Chilak pracuje nad rozwojem inteligencji u człowieka. Blondyna pilnuje człowieka, tego najważniejszego, który karmi, nagradza za pracę i spaceruje. Chilli sprawia przyjemność trzymanie się w pobliżu właściciela i pilnowanie każdego jego kroku.  Jest damą dosyć łatwą w szkoleniu, ponieważ za jedzenie zrobi wszystko, to znaczy prawie wszystko :) i jednak nie zawsze :)
Lubi zabawy w przeciąganie. Szczeka bardzo rzadko jak na hovka przystało i nie robi zamieszania z byle powodu. Uwielbia śpiewać z radości na widok swoich domowników.

Jest też oazą spokoju i opanowania. Osoby, które ją spotkały są oczarowane jej zrównoważonym charakterem, umiejętnością opanowania emocji. Jest bardzo przyjacielska do wszystkich osób spotykanych poza domem i obejściem. Na swoim terenie pilnuje i jest czujna, jak na dobrego stróża przystało.
Jest suką charakterną i jakoś pomimo złożoności  bardzo podobna do właścicielki :) I tu właśnie sprawdza się powiedzenie – Jaka pani taki pies :) A może odwrotnie?

To co najważniejsze jest moim pierwszym hovawartem, moim wyzwaniem, moją zmianą. Zapoczątkowała szereg bardzo dobrych zmian, bardzo dobrego osobistego czasu - nie zawsze łatwego, ale pełnego mojego osobistego wzrostu. Jestem wdzięczna tej suce za bycie nieustępliwą nauczycielką asertywności, konsekwencji, przejrzystości i spójności. To był jej wymóg nieformalny, aby się razem dogadać. Teraz mogę powiedzieć, ze rozumiemy się bez słów i z każdym dniem bardziej ją kocham i doceniam jej charakter i temperament.

wystawy: Zwycięzca Młodzieży, BOB, CACIB, 2x CVC

wyszkolenie/egzaminy: BH

zdrowie: HD - A, DM N/N, serce zdrowe (2021), tarczyca zdrowa(2022)

https://www.working-dog.com/dogs-details/2801832/ACosta-Rica-Krolewska-Kraina

 

 

Rodowód Chilli

Rodowod Chilli