CHILLI (A’Costa Rica Królewska Kraina)

Jest takim Prezesem w spódnicy a może raczej w obfitej szacie i jak wiadomo Prezes jest tylko jeden. Ma doskonałe zdolności przywódcze – co sobie zamierzy – to bez względu na okoliczności postanawia osiągnąć.  Zadaniem przewodnika w jej wypadku jest przewidywanie, prognozowanie i zapobieganie czyli jednym słowem Chilak pracuje nad rozwojem inteligencji u człowieka. Blondyna pilnuje człowieka, tego najważniejszego, który karmi, nagradza i spaceruje. Chilli sprawia przyjemność trzymanie się w pobliżu właściciela i pilnowanie każdego jego kroku. Z natury jest leniuchem – tzn oszczędza energię co w przypadku drapieżników jest jak najbardziej zrozumiałe. Jest damą dosyć łatwą w szkoleniu, ponieważ za jedzenie zrobi wszystko, to znaczy prawie wszystko :) i jednak nie zawsze :).
Uwielbia wystawy, jakby wiedziała o co tam chodzi. Jest skupiona i nie lubi jak się ją czymkolwiek rozprasza.
Lubi zabawy w przeciąganie. Szczeka bardzo rzadko jak na hovka przystało i nie robi zamieszania z byle powodu.

Jest też oazą spokoju i opanowania. Osoby, które ją spotkały są oczarowane jej zrównoważonym charakterem, umiejętnością opanowania emocji. Jest bardzo przyjacielska do wszystkich osób spotykanych poza domem i obejściem. Na swoim terenie pilnuje i jest czujna, jak na dobrego stróża przystało.
Jest suką charakterną i jakoś pomimo złożoności  bardzo podobna do właścicielki :) I tu właśnie sprawdza się powiedzenie – Jaka pani taki pies :) A może odwrotnie?

wystawy: Zwycięzca Młodzieży, BOB, CACIB, 2x CVC

wyszkolenie/egzaminy: BH

zdrowie: HD - A, DM N/N

https://www.working-dog.com/dogs-details/2801832/ACosta-Rica-Krolewska-Kraina

 

 

Rodowód Chilli

Rodowod Chilli