Bueno

BuenoUrodził się jako czwarty. Syn A'Costa Rica Królewska Kraina x Leroy v.d. Hofreite.

 Przyszedł na świat trochę słaby, przyduszony i potrzebował szybkiego odessania, bo nie oddychał. Nie chciał ssać na początku, szło mu to bardzo opornie. Po 10 minutach wylizywania i nacierania nabrał ochoty do życia i zaczął ssać. Po godzinie nie różnił się już od reszty rodzeństwa.

Pierwszy otworzył oczy i skierował wzrok na człowieka - i tak już zostało. Siadał i patrzył na człowieka, gdy inni z rodzeństwa zajmowali się zabawą. Zawładnął naszymi sercami. Śmiałam się, że patrząc tymi swoimi ślepkami robi mi czarną dziurę w sercu. Wypala tatuaż miłości i przywiązania.

Został. Na dziś na jutro i na długie mam nadzieję lata.

Z każdym dniem bardziej cieszę się z tej decyzji.

Jest oddany i kochający, ma swoje zdanie, ale respektuje ostateczne decyzje człowieka. Delikatny i wrażliwy na emocje. Obrońca przed wszelkim złem tego świata :) Lubi rozgryzać wszelkie ruchomości. Na szczęście nieruchomości zostawia w spokoju :)

Szkolimy się od 2 miesiąca życia i całkiem fajnie nam wychodzi. Bueno pięknie się skupia ( w końcu ćwiczy to prawie od urodzenia) , jest spokojny w trakcie pracy w  rozproszeniach. Uważny.

7.05.2017 - Mamy za sobą debiut wystawowy Rybnik . Uzyskał ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie. Pani sędzina Dorota Pawlikowska-Rosół napisała piękny opis : "Budowa proporcjonalna, doskonała psychika, ładna głowa. Dobre proporcje pigmentu oko i nos. Grzbiet prawidłowy mocny, stabilny. Dobra dolna linia. Kończyny proste, równomierne wydajne w ruchu. Elegancki w ruchu i postawie"

12.08.2017 - Międzynarodowa wystawa w Zakopanem - Bueno pierwszy raz w klasie młodzieży uzyskał ocenę doskonałą.

18.10.2017 - Bueno znał swój pierwszy egzamin PT1. W burzy hormonów, która nie pomaga mu w naszej relacji spisał się na medal. Kocham tego smyka :)

24.11.2017  - Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach
Bueno Oddany Tobie wybiegał ocenę doskonałą, Zwycięzce Młodzieży oraz Najlepszego Juniora.
"12 miesięczny pies o doskonałej sylwetce, doskonałym wyrazie głowy. Ciemne oko, prawidłowy zgryz i uzębienie. Doskonała górna linia, prawidłowe kątowania,, doskonała szata. Pies swobodny w ruchu o dużym temperamencie."
sędzia: Anna Rusinowska

Bueno Oddany Tobie FCI na workingdog

https://www.working-dog.com/dogs-details/5646649/Bueno-Oddany-Tobie